OBAVIJESTI

POSLJEDNJE VIJESTI

2. rapid turnir Bidrovec 2011
Ivan Šelendić uvjerljivo prvi
ivan selendicU prostorijama Društvenog doma u Bidrovcu, u organizaciji Šk Prigorje-Markuševec, 28. siječnja 2011. održan je turnir po berger sistemu, 9 kola, ubrzanim tempo 10 min. po igraču za cijelu partiju. Turnir je vodio županijski sudac Ivan Ročić.

mlade snage

Posljednji potezi. Partija je pri kraju.

U Bidrovcu je 8. siječnja 2011., pod vodstvom Božidara Harapina, održan turnir najmlađih šahista ŠK Prigorje. Igralo se po bergerovom sistemu, 11 kola, ubrzanim tempo 10 min. po igraču za cijelu partiju. Učestvovalo je 12 igrača. Prvo mjesto sa 100% učinkom osvojio je Karlo Putak

bidrovec2011

Pobjednici: u pvom planu Hrvoje Plešnik do nljega Ivan Šelndić, nasuprot Plešnika Denis Lukačin

U novo uređenim prostorijama Društvenog doma u Bidrovcu 7. siječnja 2011. održan je turnir po švicarskom sistemu, 7 kola, ubrzanim tempo 10 min. po igraču za cijelu partiju.
Učestvovalo je 14 igrača. Uz kompjutersko sparivanje turnir je vodio županijski sudac Ivan Ročić.
Poredak:
1. Plešnik Hrvoje 6,5 bodova
2. Šelendić Ivan  6 bodova
3. Lukačin Denis 5 bodova
4.– 5.  Klement Dubravko, Biljak Tomislav 4 boda
6.-10. Harapin Božidar, Hađić Danijel, Tušek Milan, Gršić Danijel, Vanja Damir  3 boda
11.-13. Vouk Vladimir, Sontag Bruno, Vragović Ernest 2,5 boda
14. Strancarić Zlatko 1 bod

5. memorijal Lovro Cik
Milan Franić sa 100% učinkom
prizor s turniraSlika s turnira: Matija Šelendić u drugom redu treći s desna

28. studenog 2010. u Domu sportova održan je memorijalni turnir povodom 5. obljetnice smrti Lovre Cika – jednog od osnivača šahovskog kluba Prigorje Markuševec. Turnir je otvorila tajnica ZŠS Vlasta Maček. Igrao se švicarac 7 kola, 10 minuta po igraču za cijelu partiju.
Prvo mjesto osvojio je Milan Franić 7/7 bodova, drugi je Goran Đurović 6/7, treći je bio Lovrić 5,5/7 od 4. do 5 mjesta plasirali su se Krištović i Mihalinčić sa 5/7 bodova itd.
Najbolja žena bila je Ana Biti 3,5 bodova, najbolji veteran Milan Hrupački 5 bodova, najbolji junior Matej Blažeka 5 bodova, najbolji kadet Bruno Pavčević 5 bodova.

Šahovska liga 2010. seniori
Prigorje završilo na 6. mjestu samo bod zaostatka za pobjedničkom momčadi Jaske
prigorje-branitelj 2010Meč Prigorje - Hrvatski dragovoljac: na lijevoj strani Ivan Šelendić, Matija Šelndić, Vladimir Vouk i Božidar Harapin, desno igrač Hr. branitelja Ivan Novaković

5. hrvatska šahovska liga igrala se 9 kola po švicarskom sustavu. Partije su se bodovale za nacionalnu i FIDE listu. Momčad Prigorja je u pomlađenom sastavu započela takmičenje bez ikakvih ambicija za plasman u višu ligu. Pružena je šansa mladim igračima Mateju i Ivanu Šelendiću da u borbama sa odraslim, iskusnim protivnicima očvrsnu i napreduju. Mlade snage Prigorja igrale su iz kola u kolo sve bolje tako da je na kraju malo nedostajalo da se momčad plasira u 4. hrvatsku ligu.
Najviše bodova za našu momčad osvojili su: Vouk Vladimir 6,5/9, Biljak Tomislav 6/9 i Šelendić Matija 5,5/9. Za momčad Prigorja još su nastupali: Plešnik Hrvoje, Šelendić Ivan, Harapin Božidar, Ivan Ročić i Domazet Danijel.

ivan selendicZagreb, listopad, 2010.

Ivan Šelendić (foto) je osvajanjem drugog mjesta ostvario odličan rezultat, praktiči postao je kadetski prvak  Zagreba za ubrzani šah jer je prvo mjesto na turniru tek po dodatnim kriterijima osvojio kadet Mislav Monjac iz Rijeke. Ivan je na turniru pobijedio niz jakih šakista: Blažeka Mateja, Vučića Mihovila, Pavčevića Brunu i druge jake šahiste.

ŠK Prigorje bilo je dobro zastupljen na turniru: kadet Karlo Putak osvojio je 19. mjesto uz 50% učinak, Juraj Čukelj bio 30 sa 3,5 boda Još su igrali Lovro Šoštarko i Domagoj Dragaš. Na turniru nastupilo je 38 šahista. Glavni sudac turnira bio je Mate Ivančić.

Kadetska liga - centar B grupa
Kadeti ŠK "Prigorje" pobjednici
Čestitke na velikom uspjehu igračima i stručnim voditeljima Božidaru Harapinu i Željku Šelendiću

U konkurenciji 24 ekipe uz 7 meč pobjeda, jedan neriješen rezultat i jedan poraz kadeti ŠK Prigorja premoćno su osvojili prvo mjesto i zajedno sa ekipom ŠK "Ban Jelačić" Zaprešić plasirali se u Kadetsku A-ligu 2011. godine.
Prvenstvo se igralo na četiri ploče, 9 kola po švicarskom sustavu. Tempo igre bio je 30 minuta plus 30 sekundi za svaki odigrani potez.